Najnowsze informacje

O aurezynie na Kongresie Innowacji Polskich 2015

10 marca 2015 roku w Krakowie odbył się Kongres Innowacji Polskich, w którym uczestniczył przedstawiciel BioTech-IP, dr Adam Sobczak.W sesji "Zdrowe społeczeństwo" dr Sobczak wygłosił prezentację "Nowe białkoLytM zwalczające gronkowca złocistego", w którym zaprezentował bakteriolityczne właściwości enzymu LytM i różne możliwości jego zastosowania w zwalczaniu gronkowca złocistego bez użycia antybiotyków. Wynalazek pochodzi z zespołu dr Izabeli Sabały z Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie i jest owocem projektu... więcej »
150311_kongres_innowacji_polskich_2.png

Warsztaty "Projekty interdyscyplinarne" 27.03.2015

27 marca 2015 r. zapraszamy na warsztaty poświęcone przygotowywaniu projektów w grupach interdyscyplinarnych.Warsztat prowadzony będzie przez prof. E. Potworowskiego i skierowany jest do naukowców ze stopniem co najmniej doktora lub doktorantów, którzy prowadzą projekty badawcze.Zainteresowane  udziałem w warsztatach osoby proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego do 20 marca 2015 r. Liczba miejsc jest ograniczona.Warsztaty odbywać się będą w jęz. angielskim w zależności od składu grupy. Harmonogram warsztatów 27.03.2015:09:00 –... więcej »
logobiotechip-fragment_7_2_2_30.jpg

ZAKOŃCZONY Nabór na IV. edycję programu Staży

Nabór na IV. i ostatnią edycję programu "Staże dla pracowników i doktorantów instytutów Biocentrum Ochota" prowadzonego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, POKL 8.2.1. został zakończony.Dziękujemy za zainteresowanie naszym programem Staży w firmach.Dokumentacja dotycząca Staży znajduje się na naszej podstronie.(HL) więcej »
logobiotechip-fragment_7_2_2_29_3.jpg

Warsztaty z "Komunikacji naukowej" dla doktorantów i naukowców - 16-20.03.2015

BioTech-IP zaprasza doktorantów i naukowców Biocentrum Ochota na kolejną edycję warsztatów "Komunikacji naukowej" prowadzonych przez prof. Edwarda Potworowskiego, które odbędą się w dniach 16-20 marca 2015 r. w Międzynarodowym Instytucie Biologii Molekularnej i Komórkowej, ul. Ks. Trojdena 4.W warsztatach przyjęto formułę „Before and after”. Składać się ona będzie z 3 części. Jeszcze przed rozpoczęciem warsztatów każdy z Uczestników zobowiązany jest do przesłania prowadzącemu jednostronicowego wprowadzenia do swojego ... więcej »
logobiotechip-fragment_7_2_2_29_4.jpg

Warszaty 2015 - Modele biznesowe i strategia rozwoju start-upu 10 i 17.02 oraz 19 i 24.02

BioTech-IP serdecznie zaprasza pracowników i doktorantów Biocentrum Ochota na bezpłatny cykl szkoleń poświęconych zakładaniu firm oraz ich sprawnemu zarządzaniu.Całość warsztatów została podzielona na powiązane ze sobą dwa bloki tematyczne:"Modele biznesowe i strategia rozwoju startupu" (moduł 1)"Zarządzanie zespołem i projektem" (moduł 2).W module 1 przy użyciu analiz i narzędzi przedstawionych na warsztacie uczestnicy stworzą model biznesowy dopasowany do projektu, nad którym aktualnie pracują, i który posłużyć może jako kanwa przyszłego... więcej »
logobiotechip-fragment_7_2_2_29_2.jpg

Nabór na IV edycję programu Staży

BioTech-IP zaprasza do skorzystania z programu "Staże dla pracowników i doktorantów instytutów Biocentrum Ochota".Program ten jest prowadzony w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, POKL 8.2.1Do zdobycia: 12 Staży w firmach na terenie woj. mazowieckiego Czas trwania Stażu od 2 tygodni do 2 miesięcy Wsparcie finansowe dla Stażysty:1000 zł/m-c (doktorant), 2000 zł/m-c (pracownik) Nabór prowadzony jest w trybie otwartym od dnia ogłoszenia do 28 lutego 2015 r. , lub do wyczerpania alokacji.---> REKRUTACJA ZAKOŃCZONAStaż odbyć można w dowolnym okresie... więcej »
logobiotechip-fragment_7_2_2_29_1.jpg

Galeria zdjęć ze spokania z firmą GSK

3 listopada 2014 roku w Międzynarodowym Instytucie Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie odbyło się spotkanie networkingowe "Meet GSK!", którego celem była prezentacja projektu DPAc - Discovery Partnerships with Academia. W trakcie pierwszej, otwartej części spotkania, przedstawiciel firmy farmaceutycznej GlaxoSmithKline (GSK), dr Duncan Holmes, Dyrektor na Europę programu DPAc, przedstawił możliwości współpracy zespołów badawczych z GSK oraz rodzaje projektów poszukiwanych przez GSK w ramach nowej strategii "open innovation".W drugiej,... więcej »
logobiotechip-fragment_7_2_2_29.jpg

BioTech-IP (MIBMiK) na konferencji zamykającej projekt ETTBio

24 października 2014 r. przedstawiciele BioTech-IP wzięli udział w konferencji zamykającej projekt ETTBio w Brukseli. Organizatorem spotkania był  Wolny Uniwersytet w Brukseli (Vrije Universiteit Brussel - VUB). Celem spotkania było podsumowanie dokonań w projekcie oraz analiza postępu implementacji dobrych praktyk. W pierwszej cześci spotkania swoją prezentację wygłosił Chretien Herben,  menadżer ds. waloryzacji w holenderskim rzadowym centrum badawczym Netherlands Genomics Initiative. Omówił on przykład dobrej praktyki związanej z transferem technologii w obszarze... więcej »
ettbio_logo2male180x140_2__1_1_6.png

Spotkanie z firmą GSK 3.11.2014 - prezentacja możliwości współpracy z naukowcami

Ośrodek Transferu Technologii BioTech-IP zaprasza 3 listopada 2014, w godz. 10-12  na otwarte spotkanie z przedstawicielami firmy farmaceutycznej GlaxoSmithKline, podczas którego przedstawiony zostanie program Discovery Partnerships with Academia (DPAc).Program DPAc ma na celu przyspieszenie ścieżki pokonywanej przez potencjalne nowe molekuły od etapu wczesnych badań do powstania produktu leczniczego. Współpraca z GSK polega m. in. na przetestowaniu hipotez dotyczących mechanizmów molekularnych lub szlaków biologicznych przy wykorzystaniu obszernej... więcej »
logobiotechip-fragment_7_2_2_28.jpg

Konferencja zamykająca projekt ETTBio

24 października 2014 roku w Brukseli, Belgia, odbędzie się konferencja, której celem będzie podsumowanie niemal 3-letniego projektu ETTBio. Konferencja jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych.Podczas konferencji zamykającej projekt ETTBio, przedstawiciele regionów zaangażowanych w projekt przedstawią możliwości i plan implementacji dobrych praktych do swoich regionalnych polityk innowacji. Ma to usprawnić w przyszłości transfer technologii w obszarze biotechnologii.Program konferencji znajduje się na stronie: www.ettbioclosingconference.eu (HL) więcej »
ettbio_logo2male180x140_2__1_1_5.png

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |

PRACUJEMY DLA:

BioCentrum Ochota

Instytut Biochemii i Biofizyki PAN Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN Instytut Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN Isntytut Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej PAN Instytut Podstawowych Problemów Techniki PAN

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Niniejszy serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, za wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies. Przez używanie stron niniejszego serwisu wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z naszą polityką. Jeżeli nie zgadzasz się na stosowanie cookies przez nasz serwis, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki w odpowiedni sposób lub zrezygnować z używania stron tej witryny. X