Najnowsze informacje

BioTech-IP na konferencji Bionection

W dniach 9-10 października 2014 r w Dreźnie, Niemcy, odbyła się konferencja biopartneringowa Bionection, w której udział wzięli przedstawiciel BioTech-IP oraz naukowcy z instytutów Biocentrum Ochota promujący swoje wynalazki.Celem konferencji Bionection, w której udział wzieło blisko 200 uczestników, było umożliwienie nawiązania kontaktów przedstawicieli nauki i biznesu, co ma ułatwić transfer technologii i znalezienie partnerów gotowych wdrożyć wynalazki opracowane w instytutach badawczych i szkołach wyższych. Temu służyła możliwość rozmów... więcej »
logobiotechip-fragment_7_2_2_27.jpg

Galeria zdjęć z brunchu naukowo-biznesowego 18.09.2014

Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w siódmym brunchu naukowo-biznesowym  w dniu 18 września 2014 r. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego spotkania.ZDJĘCIA (kliknij na obrazek, by przejść do galerii zdjęć): *** Projekt współfinansowany z grantu EC FP 7 “Fishing for Medicines and their targets using Zebrafish models of human diseases”, FishMed, GA 316125 więcej »
logobiotechip-fragment_7_2_2_26.jpg

Science-business networking brunch: 18.09.2014, Warszawa

W czwartek, 18 września 2014 r., w godz. 12:00-14:00 zapraszamy do udziału w wyjątkowym 7. brunchu naukowo-biznesowym, który będzie okazją, by nawiązać kontakt z innymi naukowcami, a także z  firmami sektora life science.Brunch ten będzie wyjątkowy, ponieważ po raz pierwszy wezmą w nim udział dwaj prelegenci z zagranicy. Dr Ron Dirks (ZF-screens, Holandia) i dr Jan de Sonneville (Life Science Methods BV, Holandia) oraz dr Małgorzata Wiweger (Kierownik Pracowni Hodowli Danio Pręgowanego, Zebrafish Core Facility, MIBMiK, Warszawa) opowiedzą m. in. o usługach oferowanych przez ich... więcej »
logobiotechip-fragment_7_2_2_25.jpg

III edycja Staży w firmach 2014

Rozpoczęliśmy nabór na III. edycję programu "Staże dla pracowników i doktorantów instytutów Biocentrum Ochota" prowadzonego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, POKL 8.2.1.Wszystkich zainteresowanych odbyciem takiego płatnego stażu zapraszamy do zapoznania się z informacjami na ten temat i pobraniem dokumentów na stronie www.biotech-ip.pl/strona/staze-w-firmach-dla-mlodych-naukowcowNabór trwa do 30.09.2014 r. więcej »
logobiotechip-fragment_7_2_2_24.jpg

Warsztaty w Dreźnie

W dniu 27 czerwca 2014 r. zespół BioTech-IP uczestniczył w warsztatach zorganizowanych przez partnerów z projektu ETTBio w Centrum Bioinnowacji (BioInnovationsZentrum) Uniwersytetu Technicznego w Dreźnie lub (Technische Universität Dresden).Celem warsztatów było poznanie struktury i funkcjonowania drezdeńskiego modelu transferu technologii.Zobacz więcej zdjęć w galerii. więcej »
ettbio_logo2male180x140_2__1_1_4.png

Barcelońskie konsultacje dotyczące transferu dobrych praktyk

W dniach 15-17 czerwca 2014 r. miał miejsce wyjazd służbowy zespołu Biotech-IP do Barcelony do siedziby bioklastra BioCat oraz Parku Technologicznego Uniwersytetu Barcelona (PCB).Celem wyjazdu było zapoznanie się z przykładami wybranych dobrych praktyk w transferze technologii w biotechnologii celem ich przeniesienia na polski grunt w województwie mazowieckim jako efekt realizacji projektu ETTBio (www.ettbio.eu), w którym BioTech-IP uczestniczy reprezentując Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie. Zobacz więcej zdjęć w galerii. więcej »
logobiotechip-fragment_7_2_2_23.jpg

Stypendia dotoranckie Biotech-IP przyznane!

Bio&Technology Innovations Platform uprzejmie informuje o rozstrzygnięciu III edycji konkursu na stypendia dla doktorantów prowadzących aplikacyjne badania w Instytutach Biocentrum Ochota, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. LAUREACI:Stypendia zostały przynanze na podstawie decyzji Komisji Stypendialnej w składzie:Prof. dr hab. Andrzej Lipkowski - Przewodniczący Komisji StypendialnejMagdalena Powierża - Z-ca Przewodniczącego KomisjiDr hab. inż. Mateusz Śmietana - Ekspert Nauk TechnicznychDr Aleksandra Stańczak -... więcej »
logobiotechip-fragment_7_2_2_22.jpg

Projekt ETTBio promowany na Targach BioForum

W dniach 28-29 maja 2014 r. odbyły się w Łodzi po raz czternasty największe w Europie Środkowo-Wschodniej Targi Biotechnologii i Biobiznesu - BioForum, podczas których BioTech-IP wraz z Miastem Stołecznym Warszawa promował projekt ETTBio.Targi BioForum to największa impreza biznesowa dla biosektora środkowoeuropejskiego. Na targach spotkają się przedstawiciele świata nauki, bio-biznesu oraz specjaliści z dziedziny: kosmetologii, farmacji, biotechnologii żywności. Podczas Bio-Forum planowane są liczne szkolenia, seminaria branżowe oraz panele dyskusyjne. Organizatorem Targów... więcej »
ettbio_logo2male180x140_2__1_1_3.png

Wyniki pierwszego etapu oceny merytorycznej III edycji konkursu na stypendia dla doktorantów

 W dn. 26 maja 2014 r. odbędą się rozmowy kwalifikacyjne przeprowadzone przez Komisję Stypendialną z kandydatami wybranymi w pierwszym etapie oceny merytorycznej konkursu według poniższego harmonogramu.HARMONOGRAMŻyczymy powodzenia więcej »
logobiotechip-fragment_7_2_2_21.jpg

Aktywność Biotech-IP w Raporcie Rocznym MIBMiK 2013!

Na stronach Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej (MIBMiK) ukazał się "Raport Roczny" za rok 2013, w którym znalazły się również informacje o działalności naszej jednostki transferu technologii.Na stronie 9. raportu znalazła się informacja o współpracy Instytutu z firmami farmaceutycznymi i biotechnologicznymi... ... a na str. 67-68 opisane zostały aktywności BioTech-IP w roku 2013.Zapraszamy do lektury! więcej »
logoiimcb.jpg

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |

PRACUJEMY DLA:

BioCentrum Ochota

Instytut Biochemii i Biofizyki PAN Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN Instytut Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN Isntytut Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej PAN Instytut Podstawowych Problemów Techniki PAN

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Niniejszy serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, za wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies. Przez używanie stron niniejszego serwisu wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z naszą polityką. Jeżeli nie zgadzasz się na stosowanie cookies przez nasz serwis, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki w odpowiedni sposób lub zrezygnować z używania stron tej witryny. X