Najnowsze informacje

Przedstawiciele Biotech-IP na konferencji o PLatformie Komercjalizacji Wiedzy w ICHF PAN

20 maja 2014 r. przedstawiciele zespołu BioTech-IP wzięli udział w konferencji pt. "Platforma Komercjalizacji Wiedzy", która została zorganizowana przez Instytut Chemii Fizycznej PAN.Celem konferencji była wymiana doświadczeń ICHF PAN w zakresie komercjalizacji wyników naukowych i zaawansowanych technologii. Jednym z ważnych celów konferencji było podkreślenie roli instytucji edukacyjnych i naukowo-badawczych w budowaniu kultury przedsiębiorczości akademickiej.Na zdj. od l. prof. dr hab. Robert Hołyst, Dyr. ICHF PAN, prof. dr hab. Jacek Kuźnicki, Dyr. MIBMiK, Magdalena... więcej »
ichf_pan.png

Warsztaty "Projekty interdyscyplinarne" 02.06.2014

2 czerwca 2014 r. zapraszamy na warsztaty poświęcone przygotowywaniu projektów w grupach interdyscyplinarnych.Warsztat prowadzony będzie przez prof. E. Potworowskiego i skierowany jest do naukowców ze stopniem co najmniej doktora lub doktorantów, którzy prowadzą projekty badawcze.Zainteresowane  udziałem w warsztatach osoby proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego do 26 maja 2014 r. Liczba miejsc jest ograniczona.Warsztaty odbywać się będą w jęz. angielskim w zależności od składu grupy. Harmonogram warsztatów:09:00 – Sesja 1:... więcej »
logobiotechip-fragment_7_2_2_20.jpg

BioTech-IP (MIBMiK) odwiedza Park Biotechnologiczny w Tartu

W dniach 27-28 marca 2014 przedstawiciele BioTech-IP wzięli udział w kolejnej wizycie studyjnej w ramach projektu ETTBio. Tym razem miejscem spotkania było Tartu, drugie co do wielkości miasto w Estonii uznawane za intelektualną stolicę, a także wiodący ośrodek naukowy tego kraju. Spotkanie odbyło się na terenie Parku Biotechnologicznego w Tartu. Uczestnicy zostali przywitani przez przedstawiciela miasta Tartu. Część merytoryczną poprzedziły prezentacje osób z Parku Naukowego w Tartu oraz Parku Biotechnologicznego.  Podczas pierwszego dnia partnerzy konsorcjum projektu ETTBio... więcej »
ettbio_logo2male180x140_2__1_1_2.png

Światowy Dzień Własności Intelektualnej

Jest to obchodzone każdego roku 26 kwietnia święto ustanowione przez Światową Organizację Własności Intelektualnej (WIPO) w 2000 roku, a wybrano na pamiątkę wejścia w życie konwencji powołującej WIPO w 1970 roku.Celem Światowego Dnia Własności Intelektualnej jest  uświadomienie społeczeństwa, jak patenty, prawa autorskie, znaki towarowe i wzory mają wpływ na codzienne życie i jakie jest ich znaczenie. więcej »
ipday_2012_icon300px.jpg

Galeria zdjęć z brunchu naukowo-biznesowego 20.03.2014

Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w szóstym brunchu naukowo-biznesowym  w dniu 20 marca 2014 r. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego spotkania.Lista firm i instytucji, których oficjalni przedstawiciele wzięli udział w 6. brunchu:1. Black Pearls - fundusz kapitału zalążkowego2. BTM Mazowsze - firma wspierająca naukowców w komercjalizacji3. Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych UW4. Experior Venture Fund - fundusz venture5. Mazowiecki Klaster ICT - organizacja klastrowa6. MTZ Clinical Rsearch - CRO, badania kliniczne7. OPI - Ośrodek... więcej »
logobiotechip-fragment_7_2_2_19.jpg

Science-business networking brunch: 20.03.2014, Warszawa

W czwartek, 20 marca 2014 r., w godz. 9:30-12:00 zapraszamy do udziału w 6. brunchu naukowo-biznesowym, który będzie okazją, by nawiązać kontakt z innymi naukowcami, a także z  firmami, głównie biotechnologicznymi i farmaceutycznymi oraz inwestorami kapitałowymi.Brunch naukowo-biznesowy adresowany jest do przedstawicieli przedsiębiorstw badawczo-rozwojowych, naukowców oraz inwestorów kapitałowych.Cel spotkania :- prezentacja możliwości, jakie niosą projekty badawcze o charakterze aplikacyjnym naukowców z Biocentrum Ochota,- bliższe poznanie się... więcej »
logobiotechip-fragment_7_2_2_18.jpg

Bezpłatne warsztaty - Modele biznesowe i strategia rozwoju start-upu + Zarządzanie zespołem i projektem

BioTech-IP serdecznie zaprasza pracowników i doktorantów Biocentrum Ochota na bezpłatny cykl szkoleń poświęconych zakładaniu firm oraz ich sprawnemu zarządzaniu.Całość warsztatów została podzielona na powiązane ze sobą dwa bloki tematyczne:"Modele biznesowe i strategia rozwoju start up’u" (moduł 1)"Zarządzanie zespołem i projektem" (moduł 2).W module 1 przy użyciu analiz i narzędzi przedstawionych na warsztacie uczestnicy stworzą model biznesowy dopasowany do projektu, nad którym aktualnie pracują, i który posłużyć może jako kanwa przyszłego... więcej »
logobiotechip-fragment_7_2_2_16.jpg

III edycja konkursu na stypendia doktoranckie

Ogłaszamy III edycję konkursu na stypendia dla doktorantów instytutów Biocentrum Ochota realizujących projekty o wysokim potencjale aplikacyjnym.Konkurs organizowany jest w ramach projektu finansowanego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, działanie 8.2.1 pt. "Wsparcie przedsiębiorczości naukowców bio tech med poprzez stypendia, staże i szkolenia".Oferujemy:Dopłata do stypendiów średnio 1500 zł/mc przez okres do 12 miesięcy licząc od dnia 1 października 2013 roku. Oferta skierowana jest do doktorantów, prowadzących badania o wysokim potencjale... więcej »
logobiotechip-fragment_7_2_2_15.jpg

Galeria zdjęć z brunchu naukowo-biznesowego 27.02.2014

Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w piątym brunchu naukowo-biznesowym  w dniu 27 lutego 2014 r. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego spotkania.Lista firm, których przedstawiciele wzięli udział w 5. brunchu:1. Bionicum - aparatura i odczynniki dla medycyny laboratoryjnej2. Fundacja In Posterum - promowanie rozwoju polskiej przedsiębiorczości i innowacyjności poprzez transfer technologii3. Fundacja Startup Hub Poland - promocja Polski jako miejsca dla innowacyjnej przedsiębiorczości, inkubator 3.1, Bridge Alfa4. Parexel - firma prowadząca badania... więcej »
logobiotechip-fragment_7_2_2_17.jpg

Science-business networking brunch: 27.02.2014, Warszawa

W czwartek, 27 lutego 2014 r. w godz. 9:30-12:00 zapraszamy do udziału w 5. brunchu naukowo-biznesowym, który będzie okazją, by nawiązać kontakt z innymi naukowcami, a także z  firmami, głównie biotechnologicznymi i farmaceutycznymi oraz inwestorami kapitałowymi.Brunch naukowo-biznesowy adresowany jest do przedstawicieli przedsiębiorstw badawczo-rozwojowych, naukowców oraz inwestorów kapitałowych.Cel spotkania :- prezentacja możliwości, jakie niosą projekty badawcze o charakterze aplikacyjnym naukowców z Biocentrum Ochota,- bliższe poznanie się... więcej »
logobiotechip-fragment_7_2_2_14.jpg

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |

PRACUJEMY DLA:

BioCentrum Ochota

Instytut Biochemii i Biofizyki PAN Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN Instytut Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN Isntytut Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej PAN Instytut Podstawowych Problemów Techniki PAN

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Niniejszy serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, za wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies. Przez używanie stron niniejszego serwisu wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z naszą polityką. Jeżeli nie zgadzasz się na stosowanie cookies przez nasz serwis, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki w odpowiedni sposób lub zrezygnować z używania stron tej witryny. X