Najnowsze informacje

BioTech-IP (MIBMiK) gościł uczestników projektu ETTBio

W dniach 12-13 września 2013 dziesięciu europejskich partnerów projektu ETTBio wzięło udział w dwudniowej wizycie studyjnej w Warszawie. Po spotkaniu w Barcelonie, sesja w Warszawie była kolejną okazją do identyfikacji i wymiany dobrych praktyk w celu opracowania ram dla skutecznego transferu technologii pomiędzy krajami uczestniczącymi w projekcie. Tym razem wizyta została zorganizowana przez dwóch partnerów z Polski: Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej oraz Miasto Stołeczne Warszawa. Pierwszy dzień wizyty studyjnej rozpoczął się od... więcej »
ettbio_logo2male180x140_2__1_1_1.png

ODWOŁANE Szkolenie "Jak zwiększyć rynkową atrakcyjność wyników badań naukowych" - 25-26.09.2013

SZKOLENIE ODWOŁANE. Dlaczego nie każdy naukowiec zostaje milionerem? Dlaczego ścieżka od pomysłu do produktu jest długa i kręta? Często nowe idee nie materializują się z powodu prostych błędów Twórców wynikających z braku rozumienia funkcjonujących procesów biznesowych.W dniach 25-26 września 2013 r. zapraszamy naukowców z instytutów Biocentrum Ochota do udziału w bezpłatnym szkoleniu, które pokaże jak można wspomóc swoje pomysły, by znalazły zastosowanie w biznesie.Aby sprostać oczekiwaniom rynku, podczas dwudniowego szkolenia będzie... więcej »
logobiotechip-fragment_7_2_2_4.jpg

ETTBio Warsaw site visit, September 12-13, 2013

The BioTech-IP warmy welcomes all ETTBio site visit participants in the City of Warsaw. Our two-day working meeting will start Thursday 12, 2013 at 9:00. Have a nice stay in Warsaw! więcej »
ettbio_logo2male180x140_2__1_1.png

Boomerang: "Jak sprzedać geny na New Connect?"

Zapraszamy na kolejne spotkanie organizowane w ramach inicjatywy Boomerang pt: "Jak sprzedać geny na New Connect?"Gościem będzie prof. Jan Lubiński - jeden z najbardziej znanych genetyków-onkologów w Polsce, pionier genetycznej diagnostyki nowotworów oraz prezes firmy spin-off odnoszącej sukces komercyjny.Wielu młodych badaczy marzy o tym, że kiedyś ich wyniki naukowe przyczynią się do poprawy jakości życia lub zdrowia społeczeństwa. Jednakże przez lata przejście ze świata nauki na stronę biznesu przez lata nosiło w Polsce piętno czynu etycznie wątpliwego. Czy... więcej »
logobiotechip-fragment_7_2_2_3.jpg

Cykl szkoleń "Jak komercjalizować wynalazki? - podatki, umowy, przepisy", 27-28.06.2013

Zapraszamy serdecznie pracowników naukowych, pracowników administarcyjnych oraz doktorantów instytutów Biocentrum Ochota 27 i 28 czerwca 2013 r. do wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach dotyczących aspektów prawnych i podatkowych związanych z komercjalizacją wyników prac badawczych i badawczo-rozwojowych oraz zakładaniem spółek spin-off.CEL:- Wyjaśnienie zawiłości umów i procesów związanych z licencjonowaniem własności intelektualnej oraz zakładaniem spółek spin-off. - Przybliżenie zasad rozliczania i księgowania... więcej »
logobiotechip-fragment_7_2_2_2.jpg

Szkolenia z umiejętności "miękkich" maj/czerwiec 2013 r.

BioTech-IP zaprasza doktorantów, postdoków i pozostałych pracowników naukowych na serię szkoleń dotyczących zdobywania tzw. umiejętności miękkich, które odbędą się w następujących terminach: 13-14.05.2013Efektywna komunikacja i autoprezentacja naukowca w środowisku biznesowym Adresaci: doktoranci i osoby na stażach post-doc, pozostali pracownicy naukowi, osoby pragnące poprawić umiejętności komunikacyjne w kontekście autoprezentacji, szczególnie w środowisku biznesowym Cele szkolenia i poruszane zagadnienia: efektywne komunikowanie się, umiejętności... więcej »
logobiotechip-fragment_7_2_2.jpg

Science-business networking brunch - podsumowanie

W dniu 12 kwietnia 2013 roku  na Kampusie Biocentrum Ochota po raz drugi odbył się zorganizowany przez nas brunch naukowo-biznesowy, spotkanie networkingowe mające na celu powiązanie świata nauki z firmami farmaceutycznymi i biotechnologicznymi. Pierwsza tego typu impreza miała miejsce pod koniec stycznia 2013 roku.W trakcie porannego spotkania przy kawie i drobnym poczęstunku zaprezentowało się 5 naukowców z BioCentrum Ochota, którzy opowiedzieli o prowadzonych projektach i badaniach. W krótkich wystąpieniach przedstawili oni główne zagadnienia swoich prac... więcej »
logobiotechip-fragment_7_1_3_15.jpg

Science-business networking brunch: 12.04.2013, Warszawa

12 kwietnia 2013 r. w godz. 10:30-12:30 zapraszamy do udziału w drugim brunchu naukowo-biznesowym, który będzie okazją, by nawiązać kontakt z innymi naukowcami, a także z  firmami, głównie biotechnologicznymi i farmaceutycznymi i dowiedzieć się więcej na temat ich oczekiwań odnośnie projektów badawczych. Brunch naukowo-biznesowy adresowany jest do przedstawicieli przedsiębiorstw badawczo-rozwojowych, naukowców oraz inwestorów kapitałowych.Cel spotkania:- prezentacja możliwości, jakie niosą projekty badawcze o charakterze aplikacyjnym... więcej »
logobiotechip-fragment_7_1_3_14.jpg

BioTech-IP (MIBMiK) z wizytą w Barcelonie w ramach projektu ETTBio

W dniach 14-15 marca 2013 przedstawiciele BioTech-IP wzięli udział w kolejnej wizycie studyjnej w Barcelonie w ramach projektu ETTBio. Współorganizatorami spotkania był Bioregion Katalonii (BioCat) oraz Centrum Regulacji Genomicznej (CRG). Barcelona uważana jest za główne centrum biotechnologii w Hiszpanii. W ciągu ostatnich dziesięciu lat liczba nowopowstałych firm w tej dziedzinie wahała się tu pomiędzy 15%  a 30% (wskaźnik ten znacząco przewyższa średnią europejską) wszystkich firm tego kraju. Bioregion Katalonii skupia ponad 520 firm z branży biotechnologii i... więcej »
ettbio_logo2male180x140_2__1.png

Kolejna runda naboru projektów na brunche naukowo-biznesowe

Ośrodek Transferu Technologii BioTech-IP zaprasza naukowców Biocentrum Ochota do nadsyłania opisów swoich projektów badawczych celem zaprezentowania ich podczas brunchu naukowo-biznesowego. Jest to kolejna runda naboru projektów. Szczegóły znajdują się tutaj:www.biotech-ip.pl/informacja/brunche-naukowo-biznesowe-w-biocentrum-ochota Zapraszamy do nadsyłania swoich zgłoszeń.- zobacz program z brunchu 25.01.2013 - zobacz galerię zdjęć z brunchu 25.01.2013 więcej »
logobiotechip-fragment_7_2_1.jpg

| 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |

PRACUJEMY DLA:

BioCentrum Ochota

Instytut Biochemii i Biofizyki PAN Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN Instytut Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN Isntytut Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej PAN Instytut Podstawowych Problemów Techniki PAN

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Niniejszy serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, za wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies. Przez używanie stron niniejszego serwisu wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z naszą polityką. Jeżeli nie zgadzasz się na stosowanie cookies przez nasz serwis, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki w odpowiedni sposób lub zrezygnować z używania stron tej witryny. X