Najnowsze informacje

Warsztaty z "Komunikacji naukowej" dla doktorantów - 4-8.03.2013

Serdecznie zapraszamy doktorantów Biocentrum Ochota na warsztaty "Komunikacji naukowej" prowadzone przez prof. Edwarda Potworowskiego, które odbędą się w dniach 4-8 marca 2013 r. w Międzynarodowym Instytucie Biologii Molekularnej i Komórkowej, ul. Ks. Trojdena 4.W warsztatach przyjęto formułę „Before and after”. Składać się ona będzie z 3 części. Podczas pierwszej sesji każdy z Uczestników przedstawi 5 minutową prezentację PowerPoint po angielsku na temat związany ze swoim projektem naukowym. Następnie odbędą się zajęcia teoretyczne powiązane z pracą... więcej »
logobiotechip-fragment_7_1_3_11.jpg

Warsztat "Projekty interdyscyplinarne" 11.03.2013

11 marca 2013 r. zapraszamy na warsztat poświęcony przygotowywaniu projektów w grupach interdyscyplinarnych. Warsztat prowadzony będzie przez prof. E. Potworowskiego i skierowany jest do naukowców ze stopniem co najmniej doktora lub doktorantów, którzy prowadzą projekty badawcze.Zainteresowane  udziałem w warsztatach osoby proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i odesłanie go do 22 lutego 2013 r. na adres: office@biotech-ip.plLiczba miejsc jest ograniczona.Warsztaty odbywać się będą w jęz. polskim lub/i angielskim w zależności od składu grupy.... więcej »
logobiotechip-fragment_7_1_3_12.jpg

Materiały z 3. Konferencji – "Jak ugryźć 10 milionów - finansowanie badań naukowych"

W dniu 14 lutego 2013 roku odbyła po raz trzeci konferencja "Jak ugryźć 10 milionów – Finansowanie badań naukowych". Tematyka konferencji obejmowała możliwości finansowania badań naukowych oraz komercjalizacji ich wyników w oparciu o dostępne środki publiczne oraz prywatne.Prelegentami na konferencji byli przedstawiciele Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE, Narodowego Centrum Nauki, Narodowego centrum Badań i Rozwoju, funduszu zalążkowego MicorBioLab oraz I-Tech Innovations (z prezentacją dotyczącą możliwości inwestycji w wyniki prac badawczych... więcej »
logobiotechip-fragment_7_1_3_13.jpg

Konferencja – "Jak ugryźć 10 milionów – finansowanie badań naukowych"

BioTech-IP ma przyjemność zaprosić na organizowaną po raz trzeci bezpłatną konferencję pt. "Jak ugryźć 10 milionów – finansowanie badań naukowych", która odbędzie się w dniu 14 lutego br., w godz. 9.30-16.00 w auli przy ul. Ks. Trojdena  4 w Warszawie. Prelegentami będą przedstawiciele Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Ramowych, Narodowego Centrum Nauki, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, przedstawiciele sfery biznesu. Przedstawią oni informacje nt. najbliższych konkursów -  terminów składania wniosków i wymagań... więcej »
logobiotechip-fragment_7_1_3_9.jpg

Galeria zdjęć z brunchu naukowo-biznesowego 25.01.2013

Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w  pierwszym brunchu naukowo-biznesowym  w dniu 25 stycznia 2013 r. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego eventu. ZDJĘCIA (kliknij na obrazek, by przejść do galerii zdjęć): więcej »
logobiotechip-fragment_7_1_3_10.jpg

Science-business networking brunch: 25.01.2013, Warszawa

Startujemy z nowym cyklem spotkań networkingowych! 25 stycznia 2013 r. w godz. 9:00-10:30 zapraszamy do udziału w bezpłatnym brunchu naukowo-biznesowym, który będzie okazją, by nawiązać kontakt z innymi naukowcami, a także z  firmami, głównie biotechnologicznymi i farmaceutycznymi i dowiedzieć się więcej na temat ich oczekiwań odnośnie projektów badawczych.Brunch naukowo-biznesowy adresowany jest do przedstawicieli przedsiębiorstw badawczo-rozwojowych, naukowców oraz inwestorów kapitałowych.Cel spotkania :- prezentacja możliwości, jakie niosą... więcej »
logobiotechip-fragment_7_1_3_8.jpg

BioTech-IP (MIBMiK) z wizytą w Londynie w ramach projektu ETTBio

W dniach 13-14 grudnia 2012 przedstawiciele BioTech-IP wzięli udział w wizycie studyjnej w Imperial College w Londynie w ramach projektu ETTBio. Było to kolejne spotkanie mające na celu wymianę dobrych praktyk w dziedzinie transferu biotechnologii. Spotkanie rozpoczęli prof. Bart Clarysse oraz prof. Mike Wright (Imperial College) przedstawiając teoretyczne aspekty transferu technologii. Omówione zostały nie tylko decydujące czynniki wpływające na sukces, ale także największe wyzwania stojące przed firmami czy instytucjami zajmującymi się komercjalizacją wyników badań.... więcej »
ettbio_logo2male180x140_2_.png

Naukowcy z IMDiK PAN laureatami "Grand Prix 2012" podczas targów Brussels Innova 2012

Podczas zakończonych 17 listopada 61. Światowych Targów Wynalazczości "Brussels Innova 2012", główną nagrodę - Grand Prix 2012 - oraz Nagrodę specjalną: Stowarzyszenia AGEPI (Mołdawia) zdobył polski wynalazek naukowców z Instytutu Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN. Wynalazek "Nowe peptydomimetyki redukujące efekty niepożądanego działania doustnie podawanej morfiny" został opracowany przez zespół prof. Andrzeja Lipkowskiego, mgr Annę Leśniak, mgr inż. Krzysztofa Różyckiego w Instytucie Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN. Przedmiotem... więcej »
logo_innova_2010.gif

Kolejna runda naboru projektów na brunche naukowo-biznesowe

Ośrodek Transferu Technologii Bio&Technology Innovations Platform (BioTech-IP) ogłasza kolejną rundę naboru projektów badawczych celem zaprezentowania ich podczas brunchu naukowo-biznesowego. Szczegóły naboru znajdują się tutaj:www.biotech-ip.pl/informacja/brunche-naukowo-biznesowe-w-biocentrum-ochota Zapraszmay do nadsyłania swoich zgłoszeń. więcej »
logobiotechip-fragment_7_1_3_7.jpg

BioTech-IP (MIBMiK) z wizytą we Flandrii w ramach projektu ETTBio

Bruksela - W dniach 10 i 11 października 2012 r. dwoje członków Ośrodka Transferu Technologii BioTech-IP jako przedstawiciele Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej wraz z innymi partnerami europejskiego projektu Interreg IVC ETTBio przebywało z roboczą wizytą w Belgii. Wizyta została zorganizowana przez lokalnego partnera w projekcie ETTBio - Vrije Universiteit Brussel (VUB), a jej celem było zapoznanie się z dobrymi praktykami w zakresie transferu technologii w jednym z najbardziej rozwiniętych regionów biotechnologicznych w Europie. W... więcej »
ettbio_logo2male180x140.png

| 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |

PRACUJEMY DLA:

BioCentrum Ochota

Instytut Biochemii i Biofizyki PAN Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN Instytut Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN Isntytut Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej PAN Instytut Podstawowych Problemów Techniki PAN

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Niniejszy serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, za wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies. Przez używanie stron niniejszego serwisu wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z naszą polityką. Jeżeli nie zgadzasz się na stosowanie cookies przez nasz serwis, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki w odpowiedni sposób lub zrezygnować z używania stron tej witryny. X